Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
Materská škola, Iľjušinova 1, 851 01 Bratislava - Petržalka

Ahoj kamarát

Na prvý pohľad som dieťa ako Ty, však? Som aj nie som. Odlišuje ma od Teba viacero znakov, chcel by som Ti o nich povedať, aby si o nich vedel, keď ma nabudúce stretneš v meste, v parku, alebo v autobuse...

Som trochu iný ako Ty. Mám iný pohľad na svet, na Teba … ale snažím sa Ti prispôsobiť najlepšie ako viem, aj keď je to niekedy pre mňa veľmi ťažké. Už teraz Ti ďakujem za Tvoju toleranciu a pochopenie.

Občas sa tu na zemi cítim ako na inej planéte. Mám Ťa rád, aj keď Ti často nerozumiem. Vieš, chápem reč doslovne. Keď počujem nejaké slovo, moja myseľ hľadá v pamäti obrázok, s ktorým by som to slovo spojil. Ak mi chceš niečo povedať, skús používať iba také slová, ku ktorým je možné priradiťobrázok. Nie je to také ľahké, však? Ale keď Ti rozumiem, som šťastný a bližšie k Tebe.

Moje myslenie a moje pocity sú často oddelené. Hovorím, čo si myslím, neviem klamať, preto anineviem, kedy to robíš Ty mne. Niekedy neviem správne zareagovať na situáciu, lebo jej nerozumiem.

Veľmi rád sa hrám. Tá moja hra je asi iná ako tá Tvoja. Mám fantastickú pamäť, ale neviem sa hrať s predstavami tak dobre ako Ty. Páčia sa mi niektoré veci, ktoré si Ty možno ani nevšimneš. Ale mám rád, rovnako ako Ty, hudbu, prírodu, zvieratká...

Milujem svoje učiteľky v škôlke. Sú také milé, rozumejú mi a tak veľmi mi pomáhajú byť bližšie k Tebe. Chápať Ťa, vedieť sa s Tebou zahrať.

Som však aj dobrým učiteľom. Učím tolerancii a láske celé moje okolie i rodičov. Nie že by to nevedeli, ale... Moja mama sa dopracovala k trpezlivosti o akej ani nesnívala. Na sestre ešte stále pracujem, vieš je ešte malá, musím vydržať aby ma vedela pochopiť a aby mi rozumela. Veľmi ju ľúbim, rád sa k nej túlim, sme potom takí šťastní.

Učím aj svojho otca a ide mu to veľmi dobre. Kamarát môj, ani netušíš aké je veľmi ťažké zmierovanie sa s tým, že to zdravie, ktoré iní považujú za samozrejmé, zrazu chýba.

Všetci sa spolu učíme mať sa radi, porozumieť si a pozerať sa na toho druhého človeka z jeho vlastného pohľadu. Skúsiš to aj Ty?


 

webygroup
Prijímanie detí do MŠ v školskom roku 2019/2020 beznazvu.pdf (293.6 kB)

Titul Materská škola roka 2014 získala Materská škola Iľjušinova.

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár

Budeme Vás informovať o novinkách v našej škôlke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

1388653

Úvodná stránka