Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
Materská škola, Iľjušinova 1, 851 01 Bratislava - Petržalka

Tancujúce hviezdičky

Reiffeisen banka  Sviss Re Business Services podporuje projekty

na zlepšenie života nás všetkých.

Naša materská škola so svojim projektom

„Tancujúce hviezdičky“

získala finančný dar vo výške 1000.- na nákup kostýmov

pre naše detičky.

 

Popis podporovaného projektu:

Projekt „TANCUJÚCE HVIEZDIČKY“ je zameraný na skvalitnenie materiálno-technického vybavenia zakúpením ľudových krojov pre deti v MŠ, ktoré zároveň pomôžu pri šírení kultúrnych hodnôt spevom a tancom. Súčasne prispejú k zlepšeniu lokomočných pohybov, rovnováhy a  kultivuje sa pohybový prejav detí.

Naša Materská škola sa dlhodobo profiluje na realizáciu integrovanej predprimárnej výchovy a vzdelávania pre deti s poruchami autistického spektra. Uskutočňujeme inovačné aktivity s využívaním informačným a komunikačných technológií, ale zároveň vedieme deti ku kultúre aj tancom a spevom ľudových piesní. Tanec a spev prezentujeme pred rodičmi na besiedkach, vystúpením na Vianočných dňoch Petržalky, spolupracujeme s materskou školou z Pardubíc v Českej republike, vítame deti do života, vystupovali sme  na predvianočných dielňach v CIK CAK centre Petržalka, spolupracujeme s domom dôchodcov, zapájame sa do súťaží School dance, vystupovali sme i na ocenení v Primaciálnom paláci v Bratislave...

Kultúrne dedičstvo je nenahraditeľným bohatstvom štátu a jeho občanov, je dokladom vývoja spoločnosti. Drvivá väčšina mládeže o pojme tradičnej kultúry nevie takmer nič. Úlohou učiteľky je zároveň toto povedomie šíriť - "Boli to časy ťažké ale veselé". Ľudia si vedeli spríjemniť život piesňou, vedeli si pomôcť a hlavne sa radovať z každého dňa, ktorý prežili. Uvedomujeme si, že život je súčasťou kultúry a že svoje empirické skúsenosti z kultúrnejšieho života môžeme posunúť ďalej.


 

webygroup
Prijímanie detí do MŠ v školskom roku 2019/2020 beznazvu.pdf (293.6 kB)

Titul Materská škola roka 2014 získala Materská škola Iľjušinova.

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár

Budeme Vás informovať o novinkách v našej škôlke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

1388649

Úvodná stránka